Bensiinigeneraatorid on väga populaarsed eramajade ja suvilate omanike seas. Lisaks kasutatakse neid väiketööstuses, ehitusplatsidel, suvilates, piknikul ja hädaolukordades. Seade on võimeline töötama pidevalt 4-11 tundi päevas. Seetõttu eksperdid soovitavad kasutada elektrikatkestuse ajal just bensiinigeneraatoreid.

Suvilas bensiinigeneraatorit kasutades saate teha ehitus- ja majapidamistöid. Veelgi, seda sageli kasutatakse hädaolukordades, kui on vaja kiiresti luua kõrge stabiilsusega toiteallikas. Bensiinigeneraatori eelised võimaldavad teil seda aktiivselt kasutada peaaegu igas olukorras.

Bensiinigeneraator: kompaktne elektrijaam

Bensiinigeneraator on kompaktne elektrijaam, mis tagab kodumasinate, ehitustööriistade ja mitmesuguste seadmete töö. See on eramajade, suvilate ja tööstusrajatiste jaoks usaldusväärne varutoiteallika allikas. Paljud eramajade omanikud soovivad osta bensiinigeneraatorit, kuna kompaktsetel elektrijaamadel on veel üks märkimisväärne eelis. See seisneb selles, et generaatorit võib kasutada erinevates valdkondades alates majapidamisest kuni ehituseni. Bensiinigeneraatoreid kasutatakse ka piknikul või teadusekspeditsioonidel.

Generaator koosneb sisepõlemismootorist (tavaliselt neljataktilisest) ja elektrigeneraatorist. Generaatori funktsionaalsuse parandamiseks varustavad tootjad generaatoreid erinevate funktsioonidega. Näiteks, pinge stabiliseerimissüsteem AVR, elektrilised starterid, sisseehitatud ATS-süsteem ja koormusnäidikud. Bensiinigeneraatorite heliisolatsiooni taseme tõstmiseks kasutatakse mürasummutavaid katteid.

Bensiinigeneraatorite peamised tugevused

Bensiinigeneraatorite eelised muudavad need ideaalseks valikuks koju või suvilasse. Seetõttu nad muutuvad iga päevaga üha populaarsemaks ja nõudlikumaks. Antud generaatorite eripärade hulgas on järgmised:

  • Bensiinigeneraatoreid iseloomustab minimaalne kaal ja kõrge elektritootmise tase. See võimaldab neid kasutada nii koduseks otstarbeks kui ka tööstusettevõtetes. Bensiinigeneraatorite kompaktsus tagab nende liikuvuse ja lihtsustab oluliselt transpordiprotsessi;
  • Bensiinigeneraatorite kasutamine ei nõua spetsiifilisi teadmisi ega oskusi. Mootori käivitamine toimub käsitsi, võimsamaid mudeleid aga saab käivitada elektrilise starteri abil. Peaaegu iga kaasaegne mudel on pinge stabiliseerimissüsteemiga AVR, mis on ette nähtud tarnitava pinge võimsuse juhtimiseks;
  • Lihtne hooldada. Selleks, et generaator töötaks võimalikult kaua, tuleb enne käivitamist lihtsalt kontrollida õlitaset elektrijaamas. Aeg-ajalt tuleks üle vaadata ka küünalde seisukorda;
  • Bensiinigeneraatorid eristuvad madala mürataseme poolest, mis eristab neid soodsalt teistest generaatoritest;
  • Pikk kasutusiga. Generaatoreid kasutatakse sihtotstarbeliselt pikka aega ja need varustavad seadmeid kvaliteetse elektriga. See kehtib eriti invertergeneraatorite kohta;
  • Neid saab kasutada mitte ainult siseruumides, vaid ka väljas. Temperatuurikõikumised ja kõrge õhuniiskus ei mõjuta jõudlust.

Kokkuvõtteks, bensiinigeneraatorid sobivad kasutamiseks avariiliste või plaaniliste elektrikatkestuste korral 4-11 tundi ööpäevas. Sobib väikestele ehitus- ja tööstusrajatistele, suvilatele, eramutele ja suvilatele, hädaolukordadele. Bensiinigeneraatorid on madala hinnaga; neid on lihtne hooldada ja parandada. Bensiinigeneraatorite peamine omadus on võimalus ühendada nendega kõige tundlikumad elektriseadmed.

Kuidas valida õiget bensiinigeneraatorit

Bensiinigeneraatori valimisel on vaja õigesti määrata seadme võimsus. Ainult pädev valik ja kasutamine võimaldavad teil ära kasutada kõiki bensiinigeneraatori eeliseid.

Sõltuvalt võimsusest võib bensiinigeneraatorid jagada kolme rühma:

Kuni 5 kW. Oma välimuse poolest meenutavad need generaatorid tavaliselt kohvreid, mistõttu on need transportimiseks väga mugavad. Selline seade saab suurepäraselt hakkama majapidamis- ja valgustusseadmete elektrivarustusega. Minimaalsed mõõtmed tagavad seadme mobiilsuse ja võimaldavad seda isegi maale viia.

Näide: invertergeneraator KS 2000i S

Kuni 10 kW. Kuna antud generaatorid on palju suuremad kui esimene variant, on need mõnikord varustatud spetsiaalsete ratastega. Muljetavaldav võimsus võimaldab neid kasutada keskmise kütusekuluga objektidel.

Näide: bensiinigeneraator KS 12-1E ATSR

Kuni 20 kW. Need on suurimad bensiinigeneraatorid, mis suudavad anda elektrienergiat ka suurtele objektidele.

Näide: bensiinigeneraator KS 15-1E ATSR

Generaatori valimisel pöörake tähelepanu ka selle võimsusele, deklareeritud kasutusajale, faaside arvule, kütusekulule, mõõtmetele, käivitustüübile.

Nii saate valida enda jaoks parima võimaluse. Genekas24 pakub kvaliteetseid ja vastupidavaid generaatoreid koduseks ja kommertsrakenduseks. Klienditoe ja individuaalse konsultatsiooni saamiseks võtke meiega ühendust kontakti lehel.