Generaatori paigaldamine suvilasse aitab teil elektrikatkestused lõplikult unustada. Suvilad jäävad sageli ilma toiteallikata ning mugavaks äraolemiseks või puhkamiseks eelistavad suvilate omanikud soetada generaatorid. Enne poodi suundumist tekib aga paljudel suvitajatel küsimus, “millist generaatorit valida?”. Turul on äärmiselt lai valik generaatoreid, sealhulgas diisel-, bensiini- ja invertergeneraatorid, mille valik sõltub lõpliku tarbija vajadustest.

Suvilasse sobiva generaatori leidmine on aga lihtsam kui see tundub. Antud artiklis leiate kasulikku infot generaatori valiku nüansside kohta.

Generaator suvilasse: millele tasub tähelepanu pöörata?

Turul on lai valik generaatoreid ja konkreetse mudeli valimisel peaksite pöörama tähelepanu järgmisele:

Müratase

Suvilate generaatorid ei tohi teid ega teie naabreid segada.

Kütusepaagi maht

Kui valite bensiini- või diiselgeneraatorit, siis mida suurem on seadme paak, seda harvemini tuleb seda tankida. Suurem kütusepaagi maht võimaldab generaatoril kauem maja elektriga varustada.

Mootori käivitamise tüüp

Automaatne (sisseehitatud automaatse ülekandesüsteemiga) või manuaalne (sisse / välja lülitamine toimub klahvi või nupuvajutusega).

Võimsus

Generaatori võimsus on üks peamisi parameetreid, millest sõltub ühendatud seadmete arv.

Generaator suvilasse: võimsuse valimine

Generaatori töövõime sõltub otseselt generaatori võimsusest. Näiteks 2 kW generaator sobib suurepäraselt väikesesse suvilasse, kus on televiisor, külmkapp ja pump peenarde kastmiseks. Suurem koormus, nagu veekaev, gaasiboiler ja elektripliit, nõuab ca 10-12kW generaatorit. Vajaliku võimsuse arvutamiseks on vaja liita kõigi elektriseadmete võimsusnäitajad, mida kavatsete generaatoriga üheaegselt ühendada.

Mõnikord tekib generaatorit valides soov raha kokku hoida ja keskenduda miinimumile. Seda ei tohiks teha, sest:

  • Aja jooksul vajadused ainult kasvavad – tõenäoliselt on teil uued või võimsamad seadmed, millega nõrk generaator ei saa hakkama;
  • Juhtuvad tippkoormused mille puhul voolutarve ületab lühiajaliselt nimivõimsust.

Seetõttu valige generaator, mis on 20–30% võimsam kui seadmete koguvõimsus. Pärast võimsuse arvutamist võib hakata valima generaatori tüüpi.

Generaator suvilasse: generaatori tüüp

Generaatori tüüp või täpsemalt selle kütuse tüüp sõltub selle töörežiimist. Kui generaatorit on vaja varutoiteks ajutiste elektrikatkestuste korral, soovitame valida bensiinigeneraatorit. Bensiinigeneraatorite eelised hõlmavad soodsat hinda, kompaktsust ja madalat mürataset. Neid on mugav tuua suvilasse siis kui hooaeg tuleb. Bensiinigeneraatori puuduseks on suures koguses tarbitava bensiini maksumus. Osaliselt lahendab selle probleemi invertergeneraatori ostmine, mis sobib vidinate laadimiseks. Need on tavalisest bensiinigeneraatorist kallimad, kuid tarbivad kütust säästlikumalt. Lisaks tagavad invertergeneraatorid pikema kasutusea ning mõned mudelid on varustatud müra summutava korpusega.

Kui teie suvila pole elektrivõrguga ühendatud ja kavatsete generaatorit pidevalt kasutada, mõelge kaaluge kallima diiselgeneraatori ostmist. Diiselgeneraatoreid kasutatakse katkematuks toiteallikaks pikaajalise töötamise võimaluse tõttu ilma tankimiseta, kõrge efektiivsuse, vastupidavuse ja töökindluse tõttu. Nende puuduseks on aga suured mõõtmed ja kõrge hind.

Generaator suvilasse: müratase ja muu

Bensiini- ja diiselgeneraatoritel on üsna kõrge müratase, seega pöörake valimisel tähelepanu sellele, et generaatorist 7 meetri kaugusel müratase ei tohi ületada 74 dB. Generaatori müratase sõltub selle korpuse konstruktsioonist ja pöörete arvust.

Paljud generaatorimudelid on varustatud erinevate lisasüsteemidega. Sellest sõltub järelikult ka generaatori hind. Seetõttu arvestage suvilasse generaatorit valides hinna ja teie tingimuste jaoks vajalike omaduste suhet. Klienditoe ja individuaalse konsultatsiooni saamiseks võtke meiega ühendust kontakti lehel.