Generaatorid ATS seadmega kasutamine elektrikatkestuse vastu

Kodune varutoite generaator on sageli vajalik elamute toiteallikas, ootamatute elektrikatkestuste korral. Kuid isegi generaatori olemasolu ei taga positiivset tulemust, kui seade ei paku automaatset generaatori sisselülitamist (ATS). Seetõttu on nii oluline, et korteri või eramaja omanikul oleks elektrikatkestuse korral automaatse käivitusega generaator. Pärast selle ostmist vabaneb iga kasutaja lekkiva külmikuga seotud probleemidest ja vajadusest mõnda aega ilma elektri, televiisori, arvuti ja muude tsivilisatsiooni mugavusteta. See probleem on eriti oluline maapiirkondades elavate inimeste jaoks, kus elektrikatkestused on regulaarsed.

Generaatorite tüübid, nende eelised ja puudused

Generaatori konstruktsioonilised omadused võimaldavad korraldada selle ühendamist toiteliiniga elektrikatkestuse korral kahel järgmisel viisil:

– Käsijuhtimine, mille korral kasutaja peab seadmele lähenema ja selle ise käivitama.
Automaatne käivitamine, mille juuresolekul lülitub seade sisse ilma inimese sekkumiseta.

– Varundussüsteemi automaatse toimimise peamine tingimus on elektrilise starteri olemasolu ostetud generaatoris, mis on sellise vooluahela kohustuslik element.

Generaatorid ATS seadmega võivad töötada erinevat tüüpi kütustel, mille järgi need jagunevad järgmistesse klassidesse:

– bensiin;
– gaas;
– töötab korraga kahte tüüpi kütusel.

Varusüsteemi konkreetse kütuse valik sõltub iga kasutaja eelistustest ja võimalustest.

Elektrigeneraatorite kasutamise vaieldamatud eelised hõlmavad tsentraliseeritud toiteallika rikke korral 230 V võimsust. Kuid selle võimalusega tavaliselt kaasnevad mitmed ebamugavused, näiteks:

– müra tööl, mis segab kõiki korteris elavaid inimesi;
– suurus;
– lisakütte vajadus talvel.

Peaaegu kõik minielektrijaamad tekitavad palju ebameeldivaid detsibelle. Ebameeldivast mürast vabanemiseks viivad paljud majaomanikud generaatorid majast võimalikult kaugele või ehitavad generaatoritele eraldi hooned. Mõned ehitavad isegi maa-aluseid punkriid, kus need samad detsibellid on peidetud.

Et kõiki neid liigutusi mitte teha, on olemas automaatne ülekande lüliti. ATS seade (automaatne ülekande lüliti) käivitab automaatselt generaatori ja edastab sellele koormuse, kui põhitoide on lahti ühendatud, ja sama automaatselt seiskab generaatori keskse toite taastamisel. ATS seade (automaatne ülekande lüliti) käivitab automaatselt generaatori ja edastab sellele koormuse, kui põhitoide on lahti ühendatud, ja sama automaatselt seiskab generaatori keskse toite taastamisel. Selle seadme eesmärk on juhtida generaatorit (start-stopp) koos sellele järgneva varuelektri ühendamisega rajatisse.

Näiteks, KS ATS 4/63HD diiselgeneraatori ATS seade ühildub kõigi Könner Söhneni diiselgeneraatoritega, mille artiklinumbris on lühend “ATSR”.

Generaatorite ja ATS seadmete soovitused elektrikatkestuseks

ATS-seade KS ATS 4/63HD
Pinge 230V/400V
Võimsus 230V 14.4 (28.8) kW
Võimsus 400V 34.8 kW

ATS (Automatic Transfer switch) seade käivitab automaatselt KS ATS 4/63HD diiselgeneraatori ja edastab sellele koormuse, kui põhitoide on lahti ühendatud. Elektrilise starteriga bensiini- ja diiselgeneraatorid on varustatud universaalse 6-kontaktilise pistikuga automaatse ülekandelüliti (ATS-sisend) jaoks. ATS-seadmel on PLC, mis võimaldab programmeerida generaatori automaatset käivitamist/seiskamist elektrikatkestuse korral ja pärast selle taastamist.

Invertergeneraator KS 8100iE ATSR
Nominaalne võimsus 7.2 kW
Mootori võimsus 16 HP
Käivitamise tüüp Elektriline
Mootori tüüp Bensiin
Pinge 230 V
Tööaeg 50% koormusel 7.1 h
Neto kaal 65.8 kg

Inverter generaator KS 8100iE ATSR on kasutajasõbralik kaasaskantav energiaallikas. Inverteriga bensiinimootoriga generaatorite valikus on mudelid võimsusega 1,8–8,0 kW. Elektrienergia topeltmuundamine tagab puhta siinuslaine ja 50 Hz sageduse, mis tagab tundliku ja ülitäpse elektroonika usaldusväärse töö.

Diiselgeneraator KS 9200HDE ATSR
Nominaalne võimsus 6.5 kW
Mootori võimsus 14 HP
Käivitamise tüüp Elektriline
Mootori tüüp Diisel
Aku 30 Ah
Eelsoojendi +
Neto kaal 170 kg
Sagedus 50 Hz

HEAVY DUTY SILENT seeria diiselgeneraatorite tippmudelid heli- ja lõhkumiskindlas korpuses. Tänu tugevale korpusele on KS 9200HDE ATSR diiselgeneraatoril vähendatud müratase, täiendav kaitse igasuguste ilmastikutingimuste, tolmu ja mustuse eest. Sarnaselt teistele HEAVY DUTY seeria generaatoritele on neil mudelitel pikem kasutusiga (üle 3000 töötunni) ja kütusesegu eelsoojendus.