Kõik mis töötab, ka kulub ning vajab hooldust. Et generaator töötaks efektiivselt pikki aastaid, on oluline seda regulaarselt ja õigesti hooldada. Olles soetanud endale kvaliteetse generaatori Genekas24 e-poest, oled saanud endale pikaaegse partneri generaatori hooldustöödes. Genekas24 pakub generaatoritele garantii-, paigaldus- ja hooldustöid nii bensiini-, diisel- kui invertergeneraatoritele.

Kui tihti tuleb generaatorit hooldada?

Generaatori hooldus toimub vastavalt selle tehasepoolsele graafikule ning soovitustele. Generaatorid, mis pole igapäevaselt kasutusel, hooldatakse üldiselt kord aastas. Küll aga igapäevaselt kasutuses olevaid generaatoreid oleks hea tihedamalt hooldada, sest pidevast kasutusest tingituna kulub ka seade rohkem. Iga-aastase hoolduse käigus vahetatakse enamasti vaid filtreid ja õli ning testitakse generaatori võimsust. Samuti mõõdetakse hoolduse raames ka aku mahutavust ning selle vastavust normile.

Kahe kuni viie aasta järel on mõistlik vahetada generaatori jahutusvedelikku, et vältida korrosiooni teket seadmes. Samuti vahetatakse generaatori efektiivsuse tagamiseks iga viie aasta möödudes aku, kuna pikal kasutamisel kaotab aku enda mahutavust. Ka siinkohal tuleks aga tähele panna, et kui generaator paikneb äärmiselt külmas või kuumas ruumis, toimub ka aku mahutavuse vähenemine erinevalt. Just sellepärast on oluline teostada iga-aastane regulaarne kontroll, et oma ala eksperdid saaksid üle vaadata ka generaatori üldise tervise ning vajadusel suuremaid hooldustöid teostada.

Kas generaatorit tuleb hooldada ka siis, kui seda ei kasutata?

Olenemata sellest, kas generaator on pidevas töös, töötab aeg-ajalt või on pikemalt seisnud, tuleb seadet regulaarselt hooldada. Kuigi töötav generaator kulub kiiremini, siis ka seisev seade kulub, seda just seisvate osade, filtrite, vedelike ja korrosiooni tekke tõttu.

Lisaks hooldusele on oluline teada, et isegi kui generaatorit pole tarvis pikemalt kasutada, tuleb see vähemalt kord kuus sisse lülitada ning tööle panna. Eriti oluline on see diiselgeneraatori puhul, mille mootori seismisel ei liigu õli mootoris ringi, tekivad vaigud ning korrosioon. Mida pikemalt diiselgeneraatorit ei kasutata, seda tõenäolisemalt hävineb selle mootor täielikult. Samuti on tähtis, et generaator oleks kaitstud ilmastikuolude eest ning paiknema kuivas ruumis, seda ka pikemal seismisel.

Mida teha, kui generaator ei tööta?

Kui generaator ei käivitu, on tõenäoliselt tegemist aku veaga. Küll aga on seade olenemata veast igal juhul mõistlik Genekas24 esindusse remonti tuua. Meie kogenud spetsialistid tuvastavad seadme vea ning võimaluse korral parandavad selle. Kui aga seade käivitub, aga ei tööta tavapäraselt, võta ühendust Genekas24 klienditoega telefoni või kirja teel – meie klienditugi aitab hea meelega.

Too oma generaator Genekas24 hooldusesse või remonti

Kvaliteetse Saksamaal toodetud Könner & Söhnen™ generaatori koos garantii ja kindla hooldusgraafikuga saad soetada Genekas24 e-poest. Kui sinu seadmel esineb probleeme või on tarvis teostada hooldustöid, anna meile sellest märku kodulehe kaudu!