Generaatori ost ei ole enam kapriis vaid põhivajadus! Saabuv talveperiood tõotab tulla väljakutseterohke. Lisaks, ilmuvad sagedased voolukatkestused. Kui olete märganud korteris või majas sagedat ebakvaliteetset elektrivarustust, võite mõelda generaatori ostmise peale.

Milleks on generaatorit kodus vaja?

Kuna ilmad lähevad külmemaks, hakkavad paljud inimesed mõtlema, kuidas nad oma kodusid ja ettevõtteid soojas hoiavad. Mõned inimesed kasutavad puuküttega ahjusid, teised aga elektrikeriseid. Aga mida teha kui elekter kaob? Siin tulebki appi generaator. See on varutoiteallikas, mis hoiab teie kodu või ettevõtte elektrikatkestuse ajal soojas.

Generaatorid on juba ammu muutunud tavaliseks asjaks. Neid kasutatakse aktiivselt mitte ainult kaubanduses ja tööstuses, vaid ka eraeesmärkidel. Elektrikatkestused on kahjuks olnud ja jäävad paljude jaoks probleemiks, kuid generaatori abil on mõningaid ebameeldivusi täiesti võimalik ilma tsentraliseeritud energiavarustuseta üle elada.

Genekas24 generaator koos automaatse ümberlülituse (ATS) funktsiooniga on parim valik kriitiliste kodusüsteemide automaatseks töös hoidmiseks elektrikatkestuse korral. ATS-iga varustatud generaatorid lülituvad automaatselt sisse, kui toide kaob, ja jäävad sisselülitatuks, kuni toide taastub. Generaatorid aitavad näiteks ka ilmastikuga seotud ohtlikes olukordades:

  • Kütuse töös hoidmine, et elanikud saaksid soojas olla
  • Külmikute töös hoidmine, et toit ja ravimid ei rikneks
  • Interneti ühenduse sisselülitamine, et elanikud saaksid ühenduses püsida ning kodus töötada
  • Karteripumpade töös hoidmine, et vähendada keldri üleujutusi

Automaatne ülekandelüliti on näiteks meie invertergeneraatoril KS 8100iE ATSR ja paljudel diiselgeneraatoritel nagu näiteks KS 9300DE ATSR (EURO V). Automaatne ülekandelüliti on võimalik ka eraldi juurde tellida, näiteks KS ATS 4/100HD-O mudel.

Kuidas generaatorit talvel käivitada?

Generaator on suurepärane lahendus paljudeks olukordadeks, kuid selle aastaringseks kasutamiseks peavad teil olema teatud oskused ja teadmised. Paljude sellise varustuse ostnud algajate peamiseks probleemiks on generaatori käivitamine talvel.

Talvel generaatori käivitamine on väljakutse mitte ainult teile, vaid ka seadmele. Niipea, kui temperatuur langeb alla 0 ° C, ei muutu mitte ainult välistingimused, vaid ka kulumaterjalide omadused.

Generaatori korralik hooldus talvel

Ärge jätke generaatorit välja, et vältida kokkupuudet madalate temperatuuridega. Soovitav on leida panipaik, kus generaatorit hoitakse plusstemperatuuri. Aku tuleb eemaldada ja hoida eraldi soojas kohas ning see on soovitav kohe majja kaasa võtta. Kontrollige regulaarselt laetust ja vajadusel laadige akut uuesti.

Kasutage värsket kütust. Bensiin tuleks alati enne pikemaajalist ladustamist välja pumbata, kuna generaatoris kauem kui kuu aega hoitud kütus võib hakata korrodeerima ja ummistama mootori kütusevoolikuid.

Vahetage õli viskoossust

Külmematel kuudel kipub õli paksemaks minema, mistõttu on generaatori käivitamine viskoossuse muutumise tõttu ülimalt keeruline.

Tavaliselt vajavad generaatorid normaalsel ümbritseval temperatuuril 80W-90 mootorõli. Talveperioodiks on soovitatav üle minna kergemale SAE 10W-30 poolsünteetilisele õlile, mis on vedelam, vältides seega mootori asjatut kulumist ja suudab seda palju kiiremini süttida.

Lugege lisaks ka meie muud artiklid: Parim generaator eramajjaKuidas valida generaatorit: põhiparameetrid.