7 nõuannet generaatori eluea pikendamiseks

TM Könner & Söhneni varugeneraatorid on töökindlad era- ja ärikasutuseks mõeldud seadmed, mis annavad elektrikatkestuse korral elektrit.

Generaatori eluea pikendamiseks järgige neid lihtsaid reegleid:

  1. Õli. Enne iga käivitamist kontrollige kindlasti mootori õlitaset ja vahetage õli õigeaegselt vastavalt tehnilistele andmetele. Bensiini- ja diiselgeneraatorite jaoks kasutage SAE 10W-30 poolsünteetilisi klasse, nagu Könner & Söhnen 10W-30. See õli vastab ühele maailma kõrgeimatest kvaliteediklassidest API SL/CF, takistab laki- ja mudajääkide teket ning omab kinnijäämis- ja korrosioonivastaseid omadusi.
  2. Filtrid. Asendage kütusefilter õigeaegselt. Vastasel juhul võib see aja jooksul ummistuda ja katkestada pideva kütusevarustuse, mis mõjutab generaatori üldist jõudlust. Mootor vajab ka õhku, mis juhitakse süsteemi läbi õhufiltri. Kui filtrit õigeaegselt ei hooldata, satub kogu filtri sees olev tolm lõpuks mootorisse, mis põhjustab jõudluse kiiret halvenemist ja lõpuks enneaegset kulumist.
  3. Kütus. Tankige generaatoreid hea mainega bensiinijaamades ainult kvaliteetse kütusega. Asi on selles, et madala kvaliteediga kütus sisaldab palju lisandeid, mis ladestuvad sademe kujul kütusepaagi põhja ja mootorisse. Aja jooksul mõjutab see mehhanismide tööd ning viib kütusesüsteemi ja mootori täieliku hävimiseni. Hoiustage bensiini mitte kauem kui 2 kuud ja diislikütust kuni 6 kuud. Selle põhjuseks on asjaolu, et kütus oksüdeerub pärast kuuekuulist ladustamist, mis tähendab, et töö ajal tekib rohkem lakki ja tahma.
  4. Puhtus. Ärge jätke generaatorit tolmuse ja kõrge niiskusega keskkonda; puhastage seade õigeaegselt, et vältida lühist. Katke generaator kindlasti kinni, enne kui panete selle pikaks ajaks hoiule. Samuti tuleks vibratsiooni ja mehaanilise pinge vähendamiseks eelistatavalt paigaldada generaator spetsiaalsesse kohta tasasele pinnale.
  5. Temperatuur. Generaatori talveks ettevalmistamisel järgige talvise ladustamise eeskirju. Madala temperatuuriga kokkupuude mõjutab negatiivselt mõningaid generaatori komponente. Seetõttu tuleks generaator konserveerida, kui seda hoitakse pikema aja jooksul ilma tööta. Ilma konserveerimata on kasulik lasta hooajaliselt ladustatud generaatoril üks kord kuus ühe tunni jooksul töötada. See hoiab ära kolvisüsteemi enneaegse rikke.
  6. Koormus. Kui generaatorit kasutatakse pikka aega, pöörake tähelepanu selle koormusele, kuna selle pikaajaline töötamine maksimaalsel koormusel põhjustab mähiste ülekuumenemist ja generaatori katkiminekut.
  7. Tööaeg. Jälgige generaatori tööaega ja tehke pika tööperioodi jooksul pause vastavalt juhistele, et minimeerida ülekuumenemisohtu.