Osta generaator, mis aitab Sul elektrikatkestusest ohutult ja tõhusalt üle saada. Olenemata sellest, kas vajate külmkappi töötavat, et hoida ravimit külmas või te ei soovi katkestusega tegeleda, võite elektrikatkestuse ületamiseks pöörduda varutoite generaatori poole. Generaatorid ei ole universaalne lahendus, seega tuleb teil selgelt aru saada oma vajadustest ja neile kõige paremini sobiva generaatori omadustest. Allpool on toodud olulised küsimused ja vastused, mida enne ostmist kaaluda, samuti ülevaade ohutuskaalutlustest.

Mis on kodugeneraator ning milleks seda kasutada?

Generaator on seade, mis suudab varustada elektrit teie kodus, teie ettevõttes või siis, kui olete liikvel. Vaatamata sellele, mida nimi viitab, ei tooda generaatorid tegelikult elektrit. Selle asemel võtavad nad teist tüüpi energiat ja muudavad selle elektriks. Generaatorid kasutavad elektri tootmiseks kütuseallikaid nagu bensiin, diislikütus või maagaas.

Generaatori abil saate hädaolukorras kämpingut toita, mobiilseadmeid laadida või kodus olulisi seadmeid käivitada. Need ulatuvad väikestest kaasaskantavatest generaatoritest, mis sobivad ideaalselt telkimiseks, kuni suurte ooterežiimi generaatoriteni, mis on põhiliselt väljaspool kodu püsivad seadmed.

Kas kodugeneraatori kasutamine on ohutu?

Enne generaatori valimist on oluline mõista sellega seotud ohutuskaalutlusi. Nagu kõik, mis tekitab heitgaase, võivad generaatorid põhjustada süsinikmonooksiidi mürgitust, kui te ei ole ettevaatlik. Seetõttu ärge kunagi käivitage generaatorit kinnistes ruumides, kuna need tekitavad heitgaase, mis ei erine teie autost või elektritööriistadest. Sellegipoolest soovitame kaasaskantavat CO-andurit et olla kindel, et heitgaasid ei leiaks teed teie eluruumidesse. Lisaks, meie e-poes on lai valik väliskasutamiseks mõeldud elektrijaamu.

Kõik Kõnner & Söhneni generaatorid on valmistatud Saksamaa ekspertide pideva järelevalve all tehastes, mis toodavad generaatoreid ja aiaseadmeid juhtivatele kaubamärkidele Euroopa ja Põhja-Ameerika turgudel ning läbivad katsetused erinevates tootmisetappides. Kõik meie tooted vastavad Euroopa ja rahvusvahelistele kvaliteedi-, tõhususe- ja jätkusuutlikkuse standarditele (sh kahjulikud heitmed ja mürakoormus).

5 põhjust generaatori omamiseks kodus

Jahutatud toit

Kui teie külmik ja sügavkülmik on täis,võite kaotada sadu eurosid riknenud toidu tõttu. Kiiresti riknevad toidud peavad olema välja visata vaid neli tundi pärast külmiku voolu katkemist. Kui saate siiski ühendada oma külmiku generaatoriga, saate neid kulusid vältida.

Arvutid ja andmed

Generaator võib pakkuda pidevat toidet, mida vajate äritegevuseks ning vältida voolutõusust tulenevaid kahjustusi. Voolu tõusu põhjuseks on enamasti elektrikatkestus. Kui toide taastub, võib liigpinge kahjustada elektrilisi komponente ja isegi põhjustada tulekahju. Kui teil on aga varutoite generaator, võib see takistada neid ohtlikke voolupingeid hävitamast teie majas olevaid elektriseadmeid.

Elektriautod

Elektrikatkestus võib elektriautode omanikud täielikult luhtuda. Kui kasutate elektriautot kui oma peamist transpordivahendit, tagab generaatori olemasolu, et saate isegi elektrikatkestuse ajal sõita tööle, hankida hädavajalikud toidukaubad ja jõuda kiirabisse.

Meditsiiniseadmed

Meditsiiniseadme võimsuse puudumine võib avaldada kahjulikku mõju. Generaatori olemasolu hoiab ära tarbetud meditsiinilised hädaolukorrad, kaitstes teid ja teie lähedasi.

Torude lõhkemise vältimine

Torude külmumine võib lõhkeda, rikkuda torustiku ja võib-olla põhjustada veekahjustusi teie maja üleujutamise tõttu. Varugeneraatoriga saab teie veesoojendi siiski normaalse võimsusega töötada, pakkudes vajalikku soojust, et vältida torustiku külmumist.

Generaatori peamised liigid

Generaatori valimisel peate esmalt määrama soovitud generaatori tüübi. Peamised tüübid on kaasaskantavad generaatorid, invertergeneraatorid ja ooterežiimi generaatorid.

Kaasaskantav generaator

Kaasaskantavatel generaatoritel on sageli rattad, mistõttu on neid lihtne liigutada, et elektrit kõikjale tarnida. Isegi väiksemad mudelid võivad olla pigem käeshoitavad kui ratastel, muutes need veelgi mobiilsemaks. Telkimisretkedel saab kaasaskantava generaatori abil laadida mobiilseadmeid, käivitada laagri pliidiplaat või hoida tuled põlema pärast päikeseloojangut. Kaasaskantavad generaatorid töötavad tavaliselt bensiiniga ja on soodsamad kui ooterežiimi generaatorid. Need generaatorid ei suuda aga sama palju energiat toota.

Invertergeneraator

Invertterigeneraattorit võivad olla kogu kodu generaatorid või kaasaskantavad generaatorid, kuid need erinevad elektritootmise viisi poolest. Tavaline generaator toodab elektrit ühes faasis ja ei suuda elektrivoolu stabiilsena hoida. Invertergeneraatorid toodavad elektrit kolmes faasis, luues energiat, mis jääb kasutamise ajal stabiilseks. Sel põhjusel sobib see kasutamiseks tundlikus elektroonikas, nagu telefonid ja sülearvutid. Tänu stabiilsele energiaväljundile töötavad ka invertergeneraatorid vaiksemalt.

Ooterežiimi generaator

Ooterežiimi generaatori kõrge hinnasilt paneb selle kaasaskantavatest generaatoritest täiesti erinevasse kategooriasse. Kuigi väikest kaasaskantavat toodet saab kaasas kanda, on ooterežiimi generaator kodu poolpüsiv funktsioon. Nendel generaatoritel on suur kütusepaak ja kõrge kütusesäästlikkusega mootor, mis võimaldab hädaolukordades varustada elektrienergiaga kogu kodu. Kui teie toide kaob, lülitub ooterežiimi generaator automaatselt sisse, et jätkata toidet.

Generaatori valikust eramaja jaoks lugege lähemalt meie artiklis Generaatori valimine: parim generaator eramajja. Klienditoe ja individuaalse konsultatsiooni saamiseks võtke meiega ühendust Yhteystiedot -sivulla.