Generaatorid: 7 tüüpilist viga, mida paljud ostmisel teevad
Generaatori valimisel teevad paljud samu vigu. Generaator on õige lahendus energiavarustuse probleemidele. Kuid on vaja need probleemid lahendada ilma uusi tekitamata. Ja need tekivad, kui te ei tea levinumaid vigu ja valite vale generaatori. Mõned vead generaatori ostmisel võivad põhjustada lisakulusid, elektriseadmete riket või isegi uue generaatori ostu. Seda kõike saab hõlpsasti vältida, kui te ei tee seadme valikul tüüpilisi vigu. Antud artiklis kogusime 7 enamlevinud viga generaatori ostmisel, mis aitavad teil õiget valikut teha.
Odavaima generaatori ostmine
Väga odava generaatori ostmine ei tähenda raha säästmist. Tulevikus võib selline kokkuhoid kaasa tuua veelgi suuremaid kulusid. Madal hind viitab reeglina halva kvaliteediga tootele. Pidage meeles, et odavaid generaatoreid turustavad ühepäevafirmad. Need on kahtlased ja ebausaldusväärsed kaubamärgid. Nad lahkuvad turult ja teile jääb mittetöötav generaator.
Generaatori võimsuse vale arvutamine
On andestamatu viga soetada generaator voolutarbimise piiril. Ostjad unustavad väga sageli, et see pole viimane seade nende majas. Ostes uue seadme ja ühendades seda, generaator enam ei saa hakkama. Võimsuse arvutamisel on vaja arvestada mitte ainult seadmete summaarse voolutarbimisega, vaid ka käivitusvoolu ja võimsusreserviga.
- Arvestage käivitusvooludega. Peaaegu iga elektriseade vajab sisselülitamisel rohkem voolu kui töötamise ajal. Seadme passis on märgitud käivitusvoolu koefitsient, mida tähistab cos φ. Käivitusvoolu teadasaamiseks peate seadme võimsust selle koefitsiendiga korrutama. Nii väldite generaatori ülepinget.
- Sageli unustavad ostjad mõne elutähtsa seadme või ostavad uue seadme, millega generaator enam ei saa hakkama. Seetõttu peab generaatori ostmisel olema 20% võimsusreserv.
Generaatori vale faasi valik
Kolmefaasilist generaatorit saab ühendada nii ühefaasiliste kui ka kolmefaasiliste seadmetega. Kuid ühefaasilise generaatoriga saab ühendada ainult ühefaasilisi seadmeid. See omadus ei tähenda alati, et kolmefaasilised generaatorid on paremad. Enamiku generaatorite puhul ei tohiks iga faasi maksimaalne lubatud koormus ületada 30%. See tähendab, et kui kolmefaasilise generaatori nimivõimsus on 6 kW, siis 220 V pistikupesast saate mitte rohkem kui 2 kW. Lisaks on tarbijate ühendamisel kolmefaasiliste generaatoritega vaja saavutada koormuste ühtlane jaotus faaside vahel.
Generaatori käivitamise viis
Manuaalne starter on kõige lihtsam, tõestatud ja odavam, kuid see on asjakohane ainult väikese võimsusega generaatorite puhul. Probleeme võib aga tekkida võimsamate generaatorite käivitamisel, eriti külma ilmaga. Generaator elektrilise starteriga on alati kallim, kuid käivitusmugavus paraneb tunduvalt. Sisseehitatud elektriline starter on lihtne käivitada, keerates võtit iga ilmaga. Lisaks, ei ole manuaalse starteriga võimalik tulevikus paigaldada automaatset ülekandelülitit. ATS pakub aga suurt kasutusmugavust. ATS seadmega ühendatud generaator hoiab võrgu kontrolli all isegi kui teid kodus pole.
Generaatori valik ilma AVR funktsioonita
Kaasaegne elektroonika on pingelanguse suhtes väga tundlik. Generaatorisse sisseehitatud pingeregulaator (AVR funktsioon) ei lase väljundpingel soovitud 220V-st kõrvale kalduda. Lubatud 5-10%. Selliseid väikeseid kõrvalekaldeid teie elektroonika talub kergesti. On hea, kui generaatoril on sisseehitatud pinge reguleerimissüsteem, sest vastasel juhul võivad teie seadmed pikaks ajaks rikki minna. Odavam on osta AVR-iga generaator.
Statsionaarse generaatori ostmine ilma korpuseta
Kahjuks tekitab iga generaator oma töö ajal sisepõlemismootori töö tõttu palju müra. Kuid akustilist mugavust saate oluliselt parandada, ostes korpusega generaatori. Muidugi, kui see pole paigaldatud spetsiaalselt selleks ettenähtud ruumi.
Generaatori ostmine füüsilisest poest
Statsionaarsetes müügikohtades on generaatorite valik alati piiratud. Üldjuhul on neis esindatud 1-2 kaubamärki, sortiment on piiratud. Lisaks näitab praktika, et müüja püüab ennekõike maha müüa need generaatorid, mis laost välja ei lähe. Veebipoe generaatorite valik on palju parem. Teile antakse võimalus valida turu väärikamate mudelite hulgast.
Genekas24 tootevalikus on Könner & Söhnen™ kvaliteetsed generaatorid. Tegemist on Saksamaal toodetud generaatoritega, mis on üheltpoolt taskukohased, ent tootmisel on silmas peetud ka kõrget kvaliteeti. Bränd on auhinnatud oma kõrge kvaliteedi, keskkonnasäästmise, kasutuslihtsuse ja funktsionaalsuse poolest, olles usaldatud valik klientidele nii Euroopas kui Põhja-Ameerikas. Brändi generaatorid vastavad rahvusvahelistele kvaliteedi-, tõhusus- ja keskkonnamõju standarditele, aga lisaks ka heitgaasistandardile EURO V.
Generaatori tellimine Genekas24 kodulehelt on imelihtne. Kui oled sobiva generaatori valimisel kahevahel või vajad nõu, aitavad selgusele jõuda ning tekkinud küsimustele vastata meie klienditoe spetsialistid. Generaatori valikust lugege lähemalt meie artiklis Mida generaatorit valides jälgida? Põhikriteeriumid.